Podľa mňa jazykový certifikát je užitočnejší ako ten počítačový. Ten jazykový sa vššak získava postupne. Ak si zmaturovala vo vyššej úrovni B2, tak by si mohla absolvovať prípravný kurz na štátnice (po abslovovaní vstupného testu) a potom môžeš ísť na štátnice, na C1 alebo C2, podľa toho, načo by si sa cítila. C3 je už špecifický, napr. pre súdnych tlmočníkov. Taký kurz si môžeš urobiť pri nejakej jazykovej škole alebo aj dištančne cez net, ako napr. cez Humboldt IDŠ Bratislava alebo Goethe Institut. Ak je to cez net, tak napradejueš vlastným tempom, učíš sa sama doma pomocou CD či učebných materiálov a keď si myslíš, že si lekciu zvládla, tak vypracuješ test alebo domácu úlohu k príslušnej kapitole, mailom zašleš svojmu lektorovi, ten po oprave vráti a pokračuješ ďalej v štúdiu. Je to však finančne dosť náročné,ale nemusíš si brať voľno alebo platiť za cestovné, učíš sa doma, keď máš čas a chuť.
Zdroj: www.humboldt.sk, http://www.humboldt.sk/news.php?ArticleID=104
0 Nominácie Nahlásiť |
Certifikat je len velkym plusom ku každej profesii. Je užitočne vediet anglicky ale aj počitačova znalosť je potrebna. Nejde tu ani tak o vyhody ale skor o potrebu v bežnom živote.
0
před 4860 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
V poslednej dobe sa preferuju certifikaty o PC zrucnostiach s predpokaldom, ze skoro kazdy, kto ovlada PC, ma i jazykove zrucnosti.
0
před 4859 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
U otázky neprebehla diskusia.
Nový příspěvek