Členovia kapely pochádzajú z Cambridge (UK, Cambridgeshire). Niektoré skladby z ich tvorby sú ovplyvnené atmosférou krajiny ich detstva stráveného v okolí Grantchester Meadows. Počas štúdia na Regent Street Polytechnic v Londýne založil Clive Metcalfe spolu s manažérom Metcalfovým spolužiakom, Kenom Chapmanom, a ďalšími vrstovníkmi, ktorými boli Roger Waters, Richard Wright, a Nick Mason skupinu Sigma 6. V tomto období boli ovplyvnení hudbou v štýle R&B a prichádzajúcou rockovou érou v populárnej hudbe, ktorej významným predstaviteľom bol gitarový zvuk hudby skupiny The Rolling Stones. Sigma 6 postupne upadala a Ken Chapman sa ju snažil udržať personálnymi zmenami, či zmenami názvu skupiny na Megadeath, Architectural Abdabs, Screaming Abdabs a zjednodušene na The Abdabs. V základnej zostave tejto skupiny vtedy boli:
Roger Waters, sólová gitara
Clive Metcalf, basgitara
Richard Wright, klávesy
Nick Mason, bicie
Juliette Gale, spev
Keith Noble, spev
Niekedy v nej spievala aj Keithova sestra Sheila, striedavo sa k nej pridávali iní hudobníci, najčastejšie gitaristi a tak sa podľa potreby menilo obsadenie hudobných nástrojov aj u stálejších členov. Táto skupina hrala hudbu v štýle Rhytm & Blues. Okrem coververzií vtedajších známych piesní skupina hrala skladby, ktoré napísal Ken Chapman.[11] Juliette sa neskôr vydala za Ricka Wrighta, potom ona, Noble a Metcalf z kapely odišli.
Po ich odchode Waters do skupiny priviedol gitaristov Boba Kloseho, Syda Barretta a sólového speváka Chrisa Dennisa. Bob Klose bol kvalitný hlavne jazzový gitarista, Chris Denis, ktorý pracoval ako zubný technik na základni Royal Air Force v Northolte a mal skúsenosti s vystupovaním so známejšími skupinami vtedajšej hudobnej scény v Cambridge. Po odchode Metcalfa Roger Waters začal hrať v skupine na basovú gitaru. Skupina si v tomto čase dala nový názov Tea Set, alebo aj skrátene T-Set.
V Londýnskom priváte mal Roger domáceho Mikea Leonarda. Leonard mal vtedy okolo 35 rokov a bol lektorom v Hornsey Art College. Okrem architektúry sa zaujímal o umelecké prepojenie rytmu svetla a hudbou pochádzajúcou hlavne afrických z prekusných hudobných nástrojov. Doma v byte na Stanhope Gardens v Highgate mal ateliér, kde konštruoval a skúšal svetelné prístroje najčastejšie zložené z perforovaných diskov poháňaných elektormotormi. Cez disky prechádzalo svetlo, ktoré na stenách vytváralo rôzne efektné obrazce. Aj vďaka tomuto nadšencovi mala kapela k dispozícii hudobnú skúšobňu, kde mohla aj ona experimentovať so svojimi nápadmi. Mike Leonard si v tomto čase kúpil elektrický organ Farfisa Duo, na ktorom skupinu príležitostne aj sprevádzal.
Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Pink_Floyd
0
před 4889 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
Keďže Pink Floyd milujem (David Gilmour bol jeden z dôvodov, prečo som si na https://www.topmuzika.sk/ kúpil gitaru a naučil sa na nej), tak tvrdí, že Pink Floyd vznikli ako taký zázrak, ktorý sa už nikdy nebude opakovať. Ale aby som nepreháňal… Ako vznikli Pink Floyd? Ako každá iná kapela. Jednoducho sa stretlo pár chlapcov, ktorým to spolu tak nejako klapalo a začali robiť muziku.